محمود زرین در جلسه شورای اداری بخش کندوان میانه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که جهاد اقتصادی  از جمله اقتصاد مقاومتی مختص یک یا چند سال خاص نیست بلکه مسیر حرکت نظام را مشخص و سیاستهای آن را تبیین می کند، رشد موزون و هماهنگ اجزای سیستم در حوزه اقتصاد مقاومتی را  نیازمند توجه ویژه خواند.
وی با بیان اینکه رشد اقتصادی در کشور میسر نخواهد شد مگر با همدلی و همکاری تمامی دستگاهها و به کارگیری بخش خصوصی و صاحبان سرمایه در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی بی اثر کردن تهدیدات و تحریمها که امیدواریم با تلاشهای همه جانبه مسوولین و وحدت بین ادارات شاهد ریشه کن کردن بیکاری در راستای مقاوم سازی اقتصاد باشیم چرا که عواقب سوء بیکاری گریبانگیر آحاد جامعه خواهد شد.
 
بخشدار کندوان میانه با اشاره به سیاستهای کلی در کشور که همان سیاست نظام و دولت است تاکیدکرد: همدلی و وحدت مسئولین سبب پیشبرد سیاستهای نظام است.
وی در ادامه، ایام فاطمیه را تسلیت عرض نموده و حضرت فاطمه را شخصیتی برجسته و بی نظیر در طول تاریخ اسلام و الگوی تمامی زنان مسلمان جهان عنوان نمود.
رئیس شورای اداری از حضور حماسی مردم بخش کندوان،شورای اداری، شوراهای اسلامی، دهیاران و کارکنان ادارات و همکاری بی شائبه آنان در راهپیمایی 22 بهمن 95 و همچنین برگزاری برنامه های منظم دهه فجر، صمیمانه تقدیر و تشکر نمود.
وی، با توجه به پیش رو بودن تعطیلات عید نوروز خواستار برگزاری جلسه ای با کمیته میراث فرهنگی شده و بیان کرد: هماهنگی لازم برای استقرار یک دستگاه خودرو  در منطقه بعمل آمده تا مسافران نوروزی را جهت بازدید از اماکن دیدنی و زیارتی- سیاحتی بخش جا به جا نماید، همچنین در خصوص اسکان مسافران و میهمانان نوروزی با اداره آموزش و پرورش منطقه هماهنگی لازم شده و در جهت ترویج آداب و رسوم و فرهنگ بومی منطقه و در کل تبلیغ جهانی کندوان میانه باید تلاش کنیم.
بخشدار کندوان از تمامی ادارات خواستند تا گزارش عملکرد خود را به صورت منظم و پیوسته ارائه نمایند تا خدماتی که به واسطه دولت انجام گرفته اطلاع رسانی گردد.
وی از عملکرد اداره گاز برای ارائه خدمات، راه و شهرسازی و شهرداری در فصل سرما و بارش برف تقدیر و تشکر نمود.
زرین در پایان، ضمن تشکر از دکتر طاهری برای فعالیت های صورت گرفته در بخش، خواستار رفع مشکل کمبود آمبولانس و پزشک در مراکز بهداشتی این بخش و پیگیری تخریب و بازسازی مرکز درمانی شهر ترک در اسرع وقت شد، چراکه ساختمان مذکور استحکام لازم را نداشته و بهداشت و درمان باید علاج واقعه را قبل از وقوع انجام دهد.

در ادامه جلسه، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه با اشاره به توسعه خدمات در حوزه بهداشت و درمان بخش کندوان، از تکمیل 4 مرکز خانه بهداشت و راه¬اندازی آن در سال اخیر خبر داده گفت: پروژه مرکز بهداشت روستای ایشلق که از سال 93 آغاز شده بود در سال آتی به اتمام رسیده و شاهد افتتاح آن در هفته دولت خواهیم بود.
صمد طاهری، در رابطه با مرکز بهداشتی شهر ترک که عمر آن بیش از سی سال بوده و بافت آن فرسوده شده افزود: این پروژه درانتظار تخصیص بودجه بوده و پس از تعیین محل جدید برای جابجایی موقت تجهیزات، عملیات تخریب و احداث بنای جدید شروع خواهد شد.
وی به فوریت های پزشکی مستقر در منطقه اشاره داشته افزود: طرح استقرار پایگاههای امدادی در برنامه های آتی گنجانده شده و مورد پیگیری است.
رئیس اداره پست شهرستان میانه هم با حضور در این جلسه با ارائه گزارشی به استقرار یک دفتر پستی و یک دفتر ICT شهری و 23 دفتر ICT روستایی اشاره کرده گفت: از این دفاتر روستایی 6 مرکز غیرفعال می باشد.
اسدی با بیان فعال شدن خطوط پستی روستایی از دی ماه سال جاری که آماده جابجایی مرسولات پستی و نیز وجوهی که مربوط به دفاتر ICT می باشد افزود: تمامی خدماتی که در مرکز شهرستان و در سطح شهر میانه در دفاتر پیشخوان ارائه می گردد در سطح منطقه کندوان نیز قابل دسترسی می باشد که از جمله آنها صدور حواله گازوئیل و صدور دفترچه بیمه سلامت و کارت ملی هوشمند می باشد، همچنین صدور شناسنامه در این بخش نیز در دست اقدام می باشد.
وی مصوب شدن طرح پلاک کوبی در سطح شهرستان را از دیگر اقدامات برشمرده گفت:  با توجه به توسعه دولت الکترونیک، وجود کد پستی برای تمامی اماکن عمومی و خصوصی یکی از الزامات مهم می باشد زیرا کد پستی در حوادث غیر مترقبه در شناسایی اماکن مسکونی و یا خالی از سکنه نقش بسزا و انکار ناپذیری خواهد داشت.
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :