عباس آخوندی درحاشیه سفر خود به استان آذربایجان شرقی از مسیر ریل گذاری میانه- تبریز  به همراه استاندار آذربایجان شرقی، شکری معاون استاندار و فرمادار ویژه میانه، نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل و اعضای شورای اداری شهرستان بازدید نمود.

وی طول مسیر ریل گذاری میانه- تبریز را 205 کیلومتر عنوان نموده گفت: این طرح در 3 فاز اجرا می شود که فاز اول مربوط به میانه- بستان آباد بوده و کل عملیات زیرسازی آن انجام شده و تمام تلاش ما رساندن ریل گذاری به بستان آباد تا هفته دولت سال جاری است  که تا به حال 20 کیلومتر انجام شده  و سه ایستگاه ترکمانچای، بستان آباد و تیکمه داش را در مسسیر داریم که عملیات اجرایی این ایستگاهها از امروز آغاز می شود تا همزمان با ریل گذاری ایستگاهها را داشته باشیم.

آخوندی رساندن ریل گذاری به منطقه ائل گلی تبریز تا بهار سال آینده را فاز دوم طرح خوانده افزود: اتصال فاز ائل گلی به ایستگاه موجود راه آهن تبریز سومین فاز اجرایی طرح می باشد.

وزیر راه و شهرسازی با دو خطه خواندن مسیر که طول 714 کیلومتری را به 600 کیلومتر کاهش می دهد افزود: سرعت طراحی شده برای این مسیر 160 کیلومتر بر ساعت است.

وی از اجرای همزمان خط دوم از سمت زنجان به تهران خبر داده گفت: بخش قزوین تا کرج را تا اواخر خرداد ماه به بهره برداری خواهیم رساند و پروژه زنجان- قزوین نیز با سرعت تمام در حال اجراست.

آخوندی با اشاره به اینکه جذب حدود 9 میلیون مسافر در مسیر تهران به تبریز که اکثرا با خودروهای شخصی مسافرت می کنند هدف اصلی ماست  افزود: امیدواریم بتوانیم این مسافرین را در جهت امنیت بیشتر از جاده ها به ریل منتقل کنیم.

وی کاهش تصادفات و افزایش بهره وری را از جمله مزایای راه آهن عنوان نموده افزود: میزان سوخت مصرفی مسیر ریلی یک سوم مسیر جاده ای بوده و صرفه جویی در مصرف انرژی نیز از پیامدهای مثبت حمل و نقل ریلی به شمار می رود.

وزیر راه و شهرسازی از نصب بیش از 600 دوربین در محورهای مواصلاتی کشور طی سال جدید خبر داده گفت: تا بهار سال آینده این تعداد به یکهزارو 800 دوربین خواهد رسید که کنترل هوشمند جاده های کشور را بر عهده دارند.

وی با تاکید بر آموزش عمومی، امکان کنترل و اعمال قانون در راستای کاهش تصادفات جاده ای به وجود 240 دوربین در زمان تصدی دولت یازدهم اشاره کرده گفت: این تعداد را به یکهزارو 100 دوربین رسانده و امکان اعمال قانون را برای پلیس فراهم نمودیم.

آخوندی اظهارکرد: ایمنی جاده ها علاوه بر موارد دیگر به آموزش عمومی بستگی دارد.

وی در پایان به فعال بودن پروژه های راه اشاره کرده افزود: انتظارات بیش از اعتبارات بوده  و بر اساس میزان اعتبارات می توانیم کار انجام داده و به پیش ببریم.

شکری، فرماندار ویژه شهرستان میانه در این مراسم مسائل، مشکلات و کاستی های حوزه راه و شهرسازی را در قالب مکاتبات اداری به وزیر راه و شهرسازی برای بررسی و رفع آنها تقدیم نمود.

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :