محمود زرین در نشستی با حضور مسئولین جهاد کشاورزی شهرستان و بخش و مسئولین سازمان صنعت و معدن شهرستان،  برندسازی را موضوع مهم در  دنیا دانست و افزود: چه در صنعت و چه در کشاورزی صرفاً تولید محصول  اهمیت ندارد بلکه مطرح کردن محصول تولیدی و داشتن برند از الزامات بازارهای جهانی بوده  و باید با برندسازی نسبت به مطرح کردن تولیدات منطقه گام بزرگی برداشته شود.
وی به جایگاه گیاهان دارویی در چرخه اقتصادی اشاره کرد و گفت: امروزه اهمیت و لزوم استفاده از داروهای گیاهی ارگانیک و غیرشیمیایی بیش از گذشته مطرح شده و با توجه به تنوع گونه های گیاهی در بخش کندوان از جمله در دامنه های بزگوش می توان به اشتغالی سودآور  دست یافت.
 زرین در ادامه با تاکید بر اینکه کشت مزارع داروهای گیاهی ارگاینک به یک صنعت تبدیل شده افزود: انتظار می رود جهاد کشاورزی شرکت های دانش بنیان را فعال و ترویج نموده و با مشاوره به کشاورزان و سرمایه گذاران توان بهره وری و تولید را بالا ببرد.
بخشدار کندوان گفت: بخش کندوان از بانک ژن گسترده ای در حوزه کشاورزی برخوردار است و باید از این موقعیت نهایت بهره و استفاده را برد.
وی نبود ایستگاه هواشناسی را از مشکلات منطقه دانست و گفت :با توجه به تفاوت آب و هوایی منطقه کندوان با مرکز شهرستان، اطلاع رسانی و آگاهی کشاورزان از تغییرات جوی، مهمترین نیاز و ضرورت بخش به شمار رفته و از این طریق می توانیم از خسارات وارده به محصولات کشاورزی در اثر تغییرات جوی جلوگیری کنیم.
 زرین به اهمیت مدیریت و صادرات در بهره وری تاکید کرد و گفت: با مدیریت مناسب محصولات تولیدی، برندسازی و صادرات و ورود به بازارهای جهانی امکان پذیر خواهد بود.
وی با اشاره  به زمینه های سرمایه گذاری و صنایع تبدیلی در این بخش افزود: بخش کندوان این پتانسیل را دارد که بار مشکل اشتغال شهرستان را به دوش کشیده و برای تمامی افراد جویای کار زمینه فعالیت را فراهم نماید.
زرین بحث تولید و اشتغال را راه نجات جامعه از مشکلات اجتماعی دانست و گفت: اعتیاد، طلاق، فساد و فحشا از بیکاری سرچشمه می گیرد که در صورت رفع بیکاری شاهد جامعه ای سالم خواهیم بود.
 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :