کتاب «معرفت معاد» را علی ملکی میانجی با استفاده از منابع معتبر اسلامی نظیر قرآن کریم، نهج‌البلاغه، اصول دین در پرتو نهج‌البلاغه، انسان و معاد، الانوار الجلالیه، بحارالانوار،‌ بصائر الدرجات،‌ پیام قرآن و ثواب الاعمال و عقاب الاعمال نوشته است...
ادامه مطلب را مشاهده نمائید

 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این اثر در 40 بخش به بیان مطالبی درباره اهمیت معاد،‌ معانی معاد،‌ دلایل معاد، نمونه‌هایی از زنده‌شدگان در دنیا، ضرورت معاد، چگونگی معاد، گستره معاد،‌ شبهات منکران معاد، پیدایش جهان، عوالم پیشین، انسان در دنیا، انسان و حیات دنیوی،‌ احتضار، مرگ، عالم برزخ، ارتباط عالم برزخ با عالم دنیا، نشانه‌های قیامت، نفخ صور و فنای جهان می‌پردازد.
همچنین بخشی از محتوای کتاب «معرفت معاد» به مباحثی درباره قیامت، حساب،‌ کتاب، شهود گواهان اعمال، میزان، صراط، جایگاه پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) در آخرت، شفاعت، توبه، جزا، حبط و تکفیر، اعراف، سرنوشت اطفال و اتمام حجت‌نشدگان، ویژگی‌های واردان در بهشت و جهنم، آفرینش بهشت و دوزخ، ‌بهشت، اسباب بهره‌مندی از بهشت، جهنم،‌ اسباب ورود به جهنم و خلود اختصاص دارد.
مخاطبان اثر حاضر با مضامینی نظیر آفرینش نخستین، داستان اصحاب کهف، معاد روحانی، حشر فرشتگان و اجنه، عالم طینت، دنیای ملعون، روح،‌ سکرات موت، چشانندگان مرگ،‌ سوال قبر، قیامت صغری، مواقف قیامت، گواهی اعضای بدن،‌ کمیت میزان،‌ جزا در آخرت، حبط، تعدد بهشت و درجات آن، زنان بهشتی، موکلان جهنم، فریاد جهنمیان، کفر و نفاق،‌ بهشت جاویدان و روند آفرینش پس از پایان سرنوشت انسان آشنا می‌شوند.
در بخشی از کتاب «معرفت معاد» نوشته شده است: «در راستای فعلیت آفرینش بهشت و جهنم و بنا بر مستندات دینی، نعمت‌ها یا عذاب‌هایی به عنوان جزا در بهشت و دوزخ مهیا می‌گردد که متاثر از اعمال انسان‌ها دچار کاستی یا فزونی می‌شوند. برای مثال، خداوند متعال برای پناه دادن یتیمان و مهربانی با ضعیفان و دلسوزی به پدر و مادر و دوستی با بردگان، خانه‌ای در بهشت بنا می‌کند.»
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :